Sukces pożyczek Vivus na rynku internetowym – jak się buduję pozycje lidera w skrajnie konkurencyjnej branży

forumpomysł na biznes

Written by:

Firma Vivus jest zdecydowanie liderem na rynku pożyczek internetowych. W Polsce działa na tym rynku ogrom firm, ale mało która jest marka jest tak rozpoznawalna jak Vivus. Główny konkurent z dużym kapitałem, czyli Wonga ma podobno problemy finansowe i stoi na skraju bankructwa. Zatem jak firmie Vivus udało się zbudować tak silną markę?

Budowa silnej marki

Po pierwsze spore nakłady na promocje – Vivus dysponuje potężnym kapitałem i stać tę korporację na kampanie reklamowe, na które małe firmy nie mogą sobie pozwolić.

Można tu wymienić nie tylko intensywne kampanie reklamowe w telewizji, radiu i oczywiście internecie, ale także szeroko rozumiane działania z zakresu public relations i kreowanie wizerunku.

Dawanie czegoś pozornie darmowego.

Firma Vivus oferuje pierwszą pożyczkę za darmo – to bardzo sprytna promocja – bo w sumie firma niczego nie daje, a jedynie pożycza – pieniądze, które trzeba oddać. Zabieg ten ma na celu przyciąganie nowych klientów, zapoznanie z systemem pożyczek Vivus, po to by zobaczyć jak szybko i łatwo można otrzymać pieniądze.

Zabieg ten stosuje już obecnie wiele firm działających na rynku pożyczek internetowych, jednak Vivus oferuje w ramach pierwszej pożyczki jedną za najwyższych kwot na rynku. Poza tym w sieci można znaleźć sporo pozytywnych opinii na temat tej promocji Vivus, dotyczących tej pierwszej pożyczki (źródło: Antyhaczyk.blogspot.com) – pożyczka Vivus w ramach promocji dla nowych klientów, jako że darmowa to bardzo dobra oferta, bo banki nie pożyczają za darmo pieniędzy.

Jednak istnieje druga mroczniejsza strona medalu – celem tego wszystkiego jest zarabianie na wysokim oprocentowaniu, ludziach którzy nie spłacają pożyczek itp.
Vivus był też już karany przez UOKIK, ale to głównie odnośnie reklam. Jest to duża firma dlatego jest na świeczniku.

Dodatkowe promocje – sporadycznie oprócz tej promocji pierwszej darmowej pożyczki firma Vivus dorzuca coś ekstra – jakieś promocyjne bony na zakup wakacji itp. To także niezła strategia marketingowa.

Vivus Mr His
formularz pierwszej pożyczki w vivus

Źródło: strona firmy Vivus.pl

… a jak prowadzić biznes internetowy w małej skali?

Wiele ludzi nawet nie ma pojęcia jak robić biznes w internecie. Ten artykuł ma też za zadanie przybliżyć tę tematykę, gdyż z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna. Biznes w internecie, to przyszłość dla wielu ludzi, szczególnie tych nastawionych na pracę, i osiąganie sukcesów. Nie ma drugiej takiej branży na świecie, której rokowania są tak dobre jak e-biznesu. Decydując się jednak na uprawianie e-biznesu, warto pamiętać aby robić go dobrze.

Internetowych biznesów jest bardzo wiele. Czasami sam nie mogę się w nich wszystkich połapać, tu jednak należy uważać na wszystkie te pseudo pomysły na sukces i zarabianie w Internecie, które nigdy nie miały z biznesem nic wspólnego i stworzone są po to by nabijać ludzi w butelkę. Często w sieci można znaleźć ogłoszenia, których autorzy gwarantują bardzo wysokie zarobki sięgające kilku tysięcy złotych, nie w miesiąc a w tydzień. Takie ogłoszenia, są bardzo dobrze wykonane pod względem sprzedażowym, wszystko w nich kipi ogromną autentycznością, co nam jednak po biznesie, za który musimy słono zapłacić, bowiem jeden poradnik kosztuje kilkaset złotych. Te biznesy właśnie tak wyglądają, i są faktycznie biznesami, tyle że nigdy nie dla nas. Warto mieć czujność poszukując swojego biznesu internetowego, i nie dawać się nabijać w butelkę. Najlepsze biznesy jakie znam, to przede wszystkim blogi, których prowadzenie może okazać się bardzo opłacalne. Sam jestem autorem kilku blogów, i wiem, że w ten sposób bez problemu można dorobić do swojej pensji. To jednak nie jedyne rozwiązanie, dobrze też pomyśleć nad stworzeniem autorskiego systemu, który będzie pełnił pewne funkcje. Takie biznesy, będą bardzo dobrze rokować, a odpowiednia praca nad nimi sprawi, że po kilku miesiącach zaczną przynosić dochody, które mogą nas satysfakcjonować.

Krótko mówiąc biznesów internetowych z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej. Warto jednak wybierać te najlepsze, te w których można coś zarobić. Należy też pamiętać, że nie istnieją biznesy, oferujące szybkie zyski w ciągu kilku dni – to się nie zdarza, a jeśli się zdarza pozostaje pytanie – dlaczego ktoś to sprzedaje? Jeśli to pytanie nie będzie nas przekonywać, zawsze możemy zadać pytanie pomocnicze – czy sprzedałbym pomysł, na którym mogę zarobić 20.000zł w 7 dni, za kilkaset złotych? Było to pytanie retoryczne oczywiście. W biznesach internetowych, tak samo jak w przypadku tradycyjnych biznesów, liczy się ciężka praca, doświadczenie, oraz czas który poświęcimy na promowanie tego typu biznesu. Dobrze jest też mieć ciekawy pomysł, co będzie dodatkowym atutem podczas prowadzenia ciekawej witryny w internecie.

Leave a Reply