Najlepsze lokaty internetowe bez konta – Zysk z oprocentowania lokat.

forumPoradnik

Written by:

Osoby posiadające jakieś oszczędności, które chcą osiągać obecnie zyski z oprocentowania lokat i nie chcą ponosić ryzyka inwestycyjnego, a tym samym ryzykować straty części swoich oszczędności, na dzień dzisiejszy niestety nie mają wielkiego wyboru, a wręcz można rzec, że prawie w ogóle go nie ma. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest dość prosta – niskie stopy procentowe. Dodatkowo rośnie inflacja, która obecnie wynosi już 2,5% – co oznacza, że wszystkie lokaty oprocentowane poniżej tego progu przynoszą stratę, a nie zysk, ale i tak jeszcze trzeba uwzględnić podatek belki od zysków kapitałowych, co w efekcie sprawia, że 99% lokat na rynku jest po prostu nieopłacalnych.

procenty

Są jednak atrakcyjnie oprocentowane lokaty powyżej inflacji, ale zwykle wymagają zakładania konta w danym banku co też mija się z celem, jeżeli nie chcemy przenieść swojego konta do danego banku – często te konta osobiste mają różnego rodzaju opłaty uwarunkowane aktywnym korzystaniem z nich i z karty. Oczywiście nie wszystkie, ale spora większość. Nawet w przypadku kont bez opłat nie ma to większego sensu, bo jak policzymy zysk z odsetek z lokaty promocyjnej w stosunku do lokaty oprocentowanej niżej poza promocją bez konta, to i tak nam wyjdzie na tyle mała kwota tej różnicy, ze po prostu nie warto bo za dużo z tym zachodu.

Gdzie znaleźć dobre lokaty bez zakładania konta

Idea Bank

Najlepsze lokaty Idea Banku

Lokata Hit – dawna Happy

Najlepsze lokaty ma zazwyczaj Idea Bank. Jako nowy klient możemy tam założyć lokatę Hit (dawna Happy), która nie wymaga otwierania konta w tym banku. Dostępne są dwa jej warianty Happy i Happy Pro – pierwsza czyli lokata Happy jest przeznaczona dla mniejszych kwot do 10 tys. zł i oferuję procentowanie na poziomie do 4% – co jest bardzo dużym oprocentowaniem jak na dzisiejsze warunki. Podstawowa lokata Happy w Idea Banku ma kilka wariantów czasowych. Najlepszy właśnie z tym 4% oprocentowanie jest okres 2 miesięcy. Na 3 miesiące oprocentowanie wynosi 3,5%. Z kolei lokata happy pro przeznaczona jest dla większych kwot do 25 tys. możemy liczyć na oprocentowanie na poziomie 3,5%, a dla lokat zakładanych powyżej tej kwoty do maksymalnie 100 tys. oprocentowanie wyniesie 2,7%. (więcej na temat lokat happy w Idea Banku: Warunki lokaty Hit.

Aktualizacja: Lokata Hit to dawna lokata Happy, a dokładniej lokata Hit zastąpiła starą lokatę happy.

Poza promocyjnymi lokatami Happy pozostałe lokaty w Idea Banku również mają dobre oprocentowanie w porównaniu do innych banków.

BGŻ Optima

Dobre lokaty BGŻ Optima

Bardzo podobne lokaty są do lokat Happy z Idea Banku oferuje również BGŻ Optima, ale niestety tam trzeba już zakładać konto – wprawdzie nie osobiste, ale oszczędnościowe. Konto to można zamknąć potem przez Internet. Jest z tym trochę zachodu, ale nie dużo. Wystarczy napisać do nich wiadomość po zalogowaniu do systemu bankowości elektronicznej. BGŻ Optima oferuje też dwie takie lokaty – Bezkarną i Bezkompromisową – Lokata Bezkarna to odpowiednik lokaty Happy z Idea Banku, a Bezkompromisowa to odpowiednik Lokaty Happy Pro (więcej na temat lokat BGŻ Optima: Warunki lokaty Bezkarnej)

Inne banki

Sporadycznie w miarę dobre lokaty, które nie wymagają otwierania konta osobistego pojawiają się też w takich bankach jak Getin (dla nowych środków). Alior Bank. Nest Bank, czasem choć rzadko w Lion’s Banku, który jest w zasadzie i tak oddziałem private banking Idea Banku. Inne lokaty bez zakładania konta.. Niestety nie wiele jest już obecnie lokat z dobrym oprocentowaniem: Lokaty Bankowe (oprocentowanie wg Antyhaczyk)…. Także pozostaje nam albo czekać na lepsze czasy, albo znaleźć sobie jakąś alternatywę. Problem w tym, że takowych alternatyw nie ma dających podobny poziom bezpieczeństwa oraz gwarancję ochrony kapitału z BFG.

Wszystkie powyżej wymienione oferty są dostępne całkowicie online, przez Internet bez latania do banku. Jeśli znacie jakieś podobne, ciekawe to dajcie znać w komentarzach.

Leave a Reply