stihl szczecinpilarki spalinowe szczecinpiły łańcuchowe szczecinstihl szczecinserwis stihl szczecinserwis kosiarek stihlviking szczecinpiły do betonu szczecin 
 

Drewno kominkowe Szczecin

 

Oszczędność kosztów i ochrona środowiska: Ogrzewanie drewnem opałowym Ogrzewanie drewnem opałowym to znaczna oszczędność w porównaniu do ogrzewania olejem lub gazem, a szczególnie duże oszczędności daje samodzielne przygotowywanie drewna opałowego. Opalanie drewnem jest ponadto neutralne z punktu widzenia emisji CO2, dlatego jest to rozwiązanie wyjątkowo ekologiczne. Wykorzystanie drewna opałowego nie powoduje szkód w zasobach leśnych, odrasta przynajmniej taka sama ilość zasobów jak pozyskiwana ilość drewna opałowego.

Wiedzieć, czym palić: Wszystko o rodzajach drewna i ich wartości opałowej Parametr wartości opałowej drewna oznacza uzysk energetyczny z każdego metra przestrzennego (objętość) i kilograma (masa). Optymalne drewno opałowe powinna charakteryzować wilgotność poniżej 20%. Wilgotność o wartości 30% redukuje wartość opałową o 9%.

Zakup drewna opałowego: przegląd ofert Drewno można zakupić bezpośrednio w Leśnicwie czy Nadleśnictwie lub u prywatnego właściciela lasu. Wielu producentów za niewielką opłatą dostarcza drewno opałowe bezpośrednio do odbiorcy. 8 % całości pozyskiwanego materiału stanowi drewno, które nie jest poddawane obróbce przez producenta, gdyż koszty przetwarzania przekraczają zyski ze sprzedaży takiego materiału. Takie drewno pozostaje w lesie i czesto jest sprzedawane osobom prywatnym jako drewno odpadowe.

Drewno łupane
Drewno opałowe jest sprzedawane również w jako drewno łupane, gotowe do wykorzystania. Oprócz metra przestrzennego używa się w tym przypadku również jednostki jaką jest metr bieżący. Drewno łupane może być dostarczane do klienta w drewnianym lub siatkowym boksie o pojemności 1 m3. Stosowanie redukuje wymiar przestrzenny drewna do ok. 0,4 m3 masy drewna.

Drewno długie
Dłuższe kłody są zazwyczaj składowane w pobliżu dobrze przejezdnych dróg. Ilość drewna jest ustalana przez nadleśnictwo w oparciu o średnicę i długość kłód. Jednostką handlową jest w tym przypadku metr sześcienny, czyli 1 m3 czystej masy drewna bez wolnych przestrzeni. Takie drewno jest tańsze niż drewno stosowe, ponieważ sprzedawca nie ponosi kosztów związanych z przecieraniem i stosowaniem.

Drewno układane w stosy
Kłody lub grube gałęzie o długości ok. 1 m są układane w stosy. Jednostką sprzedaży jest w tym przypadku metr przestrzenny, tzn. stos drewna od długości 1m, szerokości 1 m i wysokości 1 m z wolnymi przestrzeniami wewnętrznymi. 1 metr sześcienny odpowiada 0.7 m3 czystej masy drewna. Takie drewno jest oczywiście droższe niż drewno odpadowe nieobrobione.

Samodzielne przygotowanie drewna opałowego: Dobre wyposażenie to podstawa
Do przygotowania drewna opałowego potrzebne są odpowiednie urządzenia i narzędzia. Podczas pracy z urządzeniami mechanicznymi najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo. Odzież robocza powinna być niezawodna. Środki ochrony osobistej STIHL w wielu punktach przewyższają wymagania nakładane przez europejskie przepisy BHP, zapewniając jednocześnie bardzo wysoki komfort noszenia. Początkującym użytkownikom polecamy uczestnictwo w szkoleniu dla operatorów pilarek łańcuchowych.

Cięcie drewna pilarką łańcuchową
Do obróbki drewna pozostawionego luzem na ziemi i cięcia drewna opałowego będziecie Państwo potrzebować mocnej pilarki spalinowej z zestawem tnącym o długości ok. 30 cm. Do realizacji tego zadania idealnie nadają się lekkie i trwałe pilarki łańcuchowe STIHL, dostępne również w wersji komfortowej.

Odzież ochronna STIHL. Wysoki komfort i optymalna ochrona
STIHL traktuje bezpieczeństwo pracy jako sprawę podstawową. Dlatego urządzenia mechaniczne STIHL dysponują technicznym wyposażeniem bezpieczeństwa. Jednak dopiero współdziałanie technicznego wyposażenia bezpieczeństwa i środków ochrony indywidualnej gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy z wykorzystaniem urządzeń mechanicznych. Na kolejnych stronach znajdziecie Państwo pojedyncze produkty z naszej aktualnej kolekcji.Odzież ochronna to nie wszystko!
Odzież ochronna to nie wszystko! Żadna odzież ochrona nie gwarantuje całkowitej ochrony. Nie zastąpi również bezpiecznej techniki pracy. Należy więc bezwzględnie przestrzegać wskazówek dotyczących bezpieczeństwa zawartych w instrukcjach obsługi Państwa urządzeń mechanicznych.

 
Chętnie odpowiemy na każde pytanie
 
Zapraszamy Państwa do kontaktu tel. 91 48 71 0 71
można nam też wysłać zapytanie
 
Doradzimy optymalne rozwiązanie spełniające Państwa potrzeby

stihl reklamy


pilarki spalinowe, pilarki łańcuchowe, kosy spalinowe, kosiarki w szczecinie, kosiarki elektryczne, kosiarki spalinowe,

glebogryzarki, myjki ciśnieniowe, rozdrabniacze elektryczne,

rozdrabniacze spalinowe, traktorki szczecin, kosiarki samojezdne szczecin, piły do betonu, przecinarki,

odkurzacze przemysłowe, odkurzacze do liści, dmuchawy spalinowe, nożyce do żywopłotów,

agregaty pradotworcze szczecin, motopompy szczecin, zageszczarki szczecin,

serwis szczecin, serwis stihl szczecin, naprawa kosiarek szczecin, serwis kosiarek szczecin, serwis pił spalinowych szczecin, stihl szczecin